Sobota, 29. Února 2020  
Malé zhodnocení teaseru ke Stargate: Origins MAF, 31. Prosince 17
NovinkyV červenci přišlo něco co nikdo nečekal. Po zrušeném rebootu originálního filmu uspořádalo MGM návrat Hvězdné Brány na Comic Con. Všem bylo jasné, že se se něco děje, protože oficiální stránky Hvězdné Brány na sociálních sítí už nějakou byli aktivní a to bylo u zrušeného seriálu trochu divné.

Ukázalo se, že MGM potají najalo aktivní fanoušky Hvězdné Brány (převážně ti co psali na gateworld.net nebo dělali vlastní podcasty), aby se jim starali o sociální sítě a zároveň připravili pro fanoušky nový podcast o dění ve světe Hvězdné Brány. Ovšem to nebylo vše, protože MGM představilo platformu Stargate Command, která je určená pro sledování Hvězdné Brány online. Jedná se tedy o jakýsi “Netflix” či “HBO GO” pro fanoušky Hvězdné Brány.

Stále to nebyl konec. MGM představilo úplně nový seriál, kterým vyvolala obrovské nadšení fanoušků. Na takovýto návrat jsme čekali opravdu dlouho. Jedná se o seriál Stargate: Origins, který má vyplnit mezery v příběhu objevení Hvězdné Brány. MGM dalo najevo, že nehodlá zapírat děj, který už odvyprávěla SG-1, SGA a SGU. Tehdy jsem si říkal “Super! Moc se těším.” a moc jsem si přál, aby se seriál povedl.

Při představení Stargate: Origins bylo uvedeno, že se bude jednat o seriál, který se bude distribuovat čistě přes Stargate Command a bude mít deset dílů po deseti minutách. MGM se tedy rozhodlo maximálně využít současné trendy a připravit pro fanoušky krátký internetový seriál o Hvězdné Bráně. A jelikož jsem na začátku uvedl, že půjdeme zhodnotit teaser, tak bychom se na to měli konečně podívat ;)Nejprve bych se rád podíval na příběh, který teaser naznačuje. Možná bych měl hned na začátku říct, že jsem se opravdu snažil hledat pozitiva, ale moc jsem jich nenašel. Když se podívám na náznaky, které nám teser poskytuje, tak vidím inspiraci v originálním filmu a v SG-1. Velmi mě zaujalo využití prostředí druhé světové války. Tím můžeme výčet pozitivních náznaků asi ukončit, protože zbytek je buď negativní a nebo se nedá posoudit bez kontextu.

Byť se bez kontextu nedá posoudit drtivá většina tesaru, tak už teď mám strach, že jsem v seriálu našel chyby. Konkrétně se jedná o tyhle záběry v teaseu. V záběrech 0:08-0:12 je jasně vidět, že Catherine Langfordová stojí před aktivní Hvězdnou Bránou. Z filmu víme, že se ji brána nikdy nepovedla otevřít, protože nebyli schopni rozluštit smysl výchozího bodu. (Ze seriálu SG-1 víme, že se jednou povedlo otevřít bránu bez Catherine Langfordové, která o otevření brány a zmizení Ernesta na jinou planetu vůbec nic nevěděla. Jedná se o 11. epizodu první řady.) To se povedlo až Danielovi Jacksnovi v originálním filmu. O to divnější je záběr na notýsek v 0:20, kde je vidět adresa Abydosu i s výchozím bodem Země, o kterém Catherine Langfordová neměla podle filmu tušení. V závěru teaseru můžeme pozorovat scény na poušti. Na základě předchozích scén můžeme odvodit, že jde pravděpodobně o Abydos.

Podle tohoto teaseru můžeme říct, že Stargate: Origins popírá několik základních informací o objevu Hvězdné Brány. Místo toho, aby byli informace více doplněni a objasněny, tak jsou popírány.

Položme si všichni ruku na srdce. Co by to bylo za seriál o Hvězdné Bráně, když by se necestovalo Hvězdnou Bránou? Odpověď zní, že by to nebyl seriál o Hvězdné Bráně. Nicméně se domnívám, že autoři mohli využít například zmizení Enersta, nebo otevření brány Nacisty bez vědomí Catherine Langfordové a mohli prozkoumat planetu, která dosud nebyla objevená. Mohli využít příběhu objevení Hvězdné Brány k ovlivnění války. Těch možností, jak vytvořit seriál bez ovlivnění filmu a SG-1 je opravdu celá řada. Tohle na mě spíš působí jako nějaký “soft” reboot, který má napodobit duch SG-1.

Pokud se podívám na technickou stránku teaseru, tak na mě teaser působí velmi lacině. Takovýhle teaser jsem schopný udělat i já. Pokud se v 0:01-2 a v 0:35 podíváme na Hvězdnou Bránu, tak si nemůžu pomoc s pocitem, že je celá animovaná. To samotné může svědči o tom, že se jedná o nízkorozpočtový seriál, když se šetří i na té nejdůležitější rekvizitě. Pokud ji chtěli animovanou, tak ta animace při možnostech studia MGM mohla být mnohem lepší. V 0:37 se nám nabízí pohled na sedmý chevron brány. I tato scéna mohla být po grafické stránce mnohem lepší a opět svědčí o poměrně laciné animaci.

Když si to celé shrneme, tak tento teaser a všechny ostatní informace o Stargate: Origins ve mě vyvolávají dojem, že se jedná o jakýsi nízko nákladový projekt, který má zjistit zda je zájem o Hvězdnou Bránu. Svědčí o tom způsob distribuce, informace z natáčení (kde se natáčí atd), kvalita animace a příběh, který nám byl zatím odhalen.

Moc si přeji, aby jsem se ve spoustě domněnkách, které jsem zde vyslovil spletl, protože se mi nápad s internetovým seriálem moc líbí (to včetně zasazení seriálu do doby objevení Hvězdné Brány), ale čekal bych, že nebude narušovat již natočený děj, protože ten prostor tady je. Ovšem mám pocit, že nejsem daleko od pravdy a tak, se může stát, že po “velkolepém” obnovení značky Hvězdné Brány bude opět pohřbena. MGM sice vyslyšela přání fanoušků, aby nedošlo k rebootu, ale tak moc se bojí neúspěchu obnovení značky, že pravděpodobně uvolnila malé prostředky na to, aby seriál uspěl.

Nic méně nechme se překvapit. Seriál se objeví na Stargate Commad 15. února.

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Navigace
Pravidla webu
Kontakt
Výměna ikonek

Zajímavosti o Hvězdné Bráně
A-Xtras
Videa webu


Nejnovější článek
SPIN-OFF: StarGate - Cesta Antiků

01. díl - Domove, sladký domove
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-12-2019 00:57
šťastné a veselé Anubis a Sníh

19-09-2019 23:32
čaute lidičky počkejte dyžtak na tuhle hru až ji vydají tak to se rozjede tsunami čekám už na ni rok a na to jakou ma grafiku a bude tam i multiplayer a ten daedalus tak to bude pecka všech pecek ale snad to vydaj do konce tohoto roku je to hra stargate conflict first and third person shooter space and ground to sem na to teda zvědavej a hlavně na space Pff Šklebící se Naštvaný a jmenuje se stargate conflict z toho modu do homerworldu si udelali vlastni hru v unrealu tu odkaz https://www.faceb.
..SEARCH_BOX


26-08-2019 07:05
Zdravím Vás všechny Úsměv... taky jsem se tu po nějaké době ukázal, bohužel, jako mnozí, co zde napsali... ani u mě to s časem nevypadá nějak pozitivně Úsměv A MAFe s textovkami to vypadá blbě, vím tak o jedné, pokud nepočítáš FaceBook a ta je na téma Harryho Pottera...


19-08-2019 17:49
Hlavnim problemem her typu OGAME atd... je ze potrebujes lidi co to budou hrat, coz je v tehle dobe extremne tezke... ono by castecne taky stacil web kde nebude mrtno a nejnovejsi novinka nebude z konce 2017 Úsměv (coz je taky tezke dneska docilit) ale je to realnejsi goal nez hra.... ale rozsirit pusobnost by se dalo, jen by bylo potreba mit system co ti to dovoli delat relativne jednoduse (napr. CMSko na edne kde vsechny weby vznikaji jen nahranim spearatniho vzhledu a malym setupem)

13-08-2019 22:44
Je vůbec o textovky ještě nějaký zájem?Google+


Facebook PanelAnketa
Líbí se Vám nový vzhled webu?

Ano!
Ano!
63% [10 Hlasy]

Ne!
Ne!
38% [6 Hlasy]

Hlasy: 16
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 28.02.15
Konec hlasování: 05.01.16

Archív anket


Spřátelené WEBY
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 717
Nejnovější člen: 7R7


Design by kajobert.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.