Sobota, 26. Listopadu 2022  
Malé zhodnocení teaseru ke Stargate: Origins MAF, 31. Prosince 17
NovinkyV červenci přišlo něco co nikdo nečekal. Po zrušeném rebootu originálního filmu uspořádalo MGM návrat Hvězdné Brány na Comic Con. Všem bylo jasné, že se se něco děje, protože oficiální stránky Hvězdné Brány na sociálních sítí už nějakou byli aktivní a to bylo u zrušeného seriálu trochu divné.

Ukázalo se, že MGM potají najalo aktivní fanoušky Hvězdné Brány (převážně ti co psali na gateworld.net nebo dělali vlastní podcasty), aby se jim starali o sociální sítě a zároveň připravili pro fanoušky novı podcast o dění ve světe Hvězdné Brány. Ovšem to nebylo vše, protože MGM představilo platformu Stargate Command, která je určená pro sledování Hvězdné Brány online. Jedná se tedy o jakısi “Netflix” či “HBO GO” pro fanoušky Hvězdné Brány.

Stále to nebyl konec. MGM představilo úplně novı seriál, kterım vyvolala obrovské nadšení fanoušků. Na takovıto návrat jsme čekali opravdu dlouho. Jedná se o seriál Stargate: Origins, kterı má vyplnit mezery v příběhu objevení Hvězdné Brány. MGM dalo najevo, že nehodlá zapírat děj, kterı už odvyprávěla SG-1, SGA a SGU. Tehdy jsem si říkal “Super! Moc se těším.” a moc jsem si přál, aby se seriál povedl.

Při představení Stargate: Origins bylo uvedeno, že se bude jednat o seriál, kterı se bude distribuovat čistě přes Stargate Command a bude mít deset dílů po deseti minutách. MGM se tedy rozhodlo maximálně využít současné trendy a připravit pro fanoušky krátkı internetovı seriál o Hvězdné Bráně. A jelikož jsem na začátku uvedl, že půjdeme zhodnotit teaser, tak bychom se na to měli konečně podívat ;)Nejprve bych se rád podíval na příběh, kterı teaser naznačuje. Možná bych měl hned na začátku říct, že jsem se opravdu snažil hledat pozitiva, ale moc jsem jich nenašel. Když se podívám na náznaky, které nám teser poskytuje, tak vidím inspiraci v originálním filmu a v SG-1. Velmi mě zaujalo využití prostředí druhé světové války. Tím můžeme vıčet pozitivních náznaků asi ukončit, protože zbytek je buď negativní a nebo se nedá posoudit bez kontextu.

Byť se bez kontextu nedá posoudit drtivá většina tesaru, tak už teď mám strach, že jsem v seriálu našel chyby. Konkrétně se jedná o tyhle záběry v teaseu. V záběrech 0:08-0:12 je jasně vidět, že Catherine Langfordová stojí před aktivní Hvězdnou Bránou. Z filmu víme, že se ji brána nikdy nepovedla otevřít, protože nebyli schopni rozluštit smysl vıchozího bodu. (Ze seriálu SG-1 víme, že se jednou povedlo otevřít bránu bez Catherine Langfordové, která o otevření brány a zmizení Ernesta na jinou planetu vůbec nic nevěděla. Jedná se o 11. epizodu první řady.) To se povedlo až Danielovi Jacksnovi v originálním filmu. O to divnější je záběr na notısek v 0:20, kde je vidět adresa Abydosu i s vıchozím bodem Země, o kterém Catherine Langfordová neměla podle filmu tušení. V závěru teaseru můžeme pozorovat scény na poušti. Na základě předchozích scén můžeme odvodit, že jde pravděpodobně o Abydos.

Podle tohoto teaseru můžeme říct, že Stargate: Origins popírá několik základních informací o objevu Hvězdné Brány. Místo toho, aby byli informace více doplněni a objasněny, tak jsou popírány.

Položme si všichni ruku na srdce. Co by to bylo za seriál o Hvězdné Bráně, když by se necestovalo Hvězdnou Bránou? Odpověď zní, že by to nebyl seriál o Hvězdné Bráně. Nicméně se domnívám, že autoři mohli využít například zmizení Enersta, nebo otevření brány Nacisty bez vědomí Catherine Langfordové a mohli prozkoumat planetu, která dosud nebyla objevená. Mohli využít příběhu objevení Hvězdné Brány k ovlivnění války. Těch možností, jak vytvořit seriál bez ovlivnění filmu a SG-1 je opravdu celá řada. Tohle na mě spíš působí jako nějakı “soft” reboot, kterı má napodobit duch SG-1.

Pokud se podívám na technickou stránku teaseru, tak na mě teaser působí velmi lacině. Takovıhle teaser jsem schopnı udělat i já. Pokud se v 0:01-2 a v 0:35 podíváme na Hvězdnou Bránu, tak si nemůžu pomoc s pocitem, že je celá animovaná. To samotné může svědči o tom, že se jedná o nízkorozpočtovı seriál, když se šetří i na té nejdůležitější rekvizitě. Pokud ji chtěli animovanou, tak ta animace při možnostech studia MGM mohla bıt mnohem lepší. V 0:37 se nám nabízí pohled na sedmı chevron brány. I tato scéna mohla bıt po grafické stránce mnohem lepší a opět svědčí o poměrně laciné animaci.

Když si to celé shrneme, tak tento teaser a všechny ostatní informace o Stargate: Origins ve mě vyvolávají dojem, že se jedná o jakısi nízko nákladovı projekt, kterı má zjistit zda je zájem o Hvězdnou Bránu. Svědčí o tom způsob distribuce, informace z natáčení (kde se natáčí atd), kvalita animace a příběh, kterı nám byl zatím odhalen.

Moc si přeji, aby jsem se ve spoustě domněnkách, které jsem zde vyslovil spletl, protože se mi nápad s internetovım seriálem moc líbí (to včetně zasazení seriálu do doby objevení Hvězdné Brány), ale čekal bych, že nebude narušovat již natočenı děj, protože ten prostor tady je. Ovšem mám pocit, že nejsem daleko od pravdy a tak, se může stát, že po “velkolepém” obnovení značky Hvězdné Brány bude opět pohřbena. MGM sice vyslyšela přání fanoušků, aby nedošlo k rebootu, ale tak moc se bojí neúspěchu obnovení značky, že pravděpodobně uvolnila malé prostředky na to, aby seriál uspěl.

Nic méně nechme se překvapit. Seriál se objeví na Stargate Commad 15. února.

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Navigace
Pravidla webu
Kontakt
Vıměna ikonek

Zajímavosti o Hvězdné Bráně
A-Xtras
Videa webu


Nejnovější článek
SPIN-OFF: StarGate - Cesta Antiků

01. díl - Domove, sladkı domove
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

13-01-2022 01:39
prvni zprava roku v chatu a ta z ni: daedalus uz znovu uraduje a tentokrat ve velkym Směje se toho bych teda chtel mnohem lepsi nez soucasny star trek ktery byl pred lety muj oblibeny ale tohle to by za to stalo https://www.facebook.c
om/groups/eagle...
;ref=share

18-12-2021 23:10
a lidi vite ze brana spolu s galacticou podporuji teorii, ze lidstvo pochazi z jine planety, a odporuji darwinovi teorii a jak jsou ty serialy uspesnejsi nez darwinova teorie? Směje se jo doslo mi to nedavno

15-12-2021 15:14
zdravim lidi tak to vypada ze budeme mit novodobou branu ve stylu wow a empire at war Směje se a doufam ze tam daj vesmirne bitvy bez toho to nebude ono https://www.youtub
e.com/watch?v=agBo
-...gBo-m9W-RU

30-11-2021 12:50
Lidi dobrá zpráva tohoto roku Gouald existuje Směje se ale ze se jim trochu podobá hlavně tvarově? Směje se https://technika.magazinplus.cz/22
92-...d=14386000


20-11-2021 12:26
jojo to je jasný Směje se já mám radši kdyz se ten model vytiskne jako jeden celek a nebo jako rozpůlený celek ale ty poslední fotky nevypadjí špatně mě by se takhle velký domů nevešel Směje seFacebook PanelAnketa
Líbí se Vám novı vzhled webu?

Ano!
Ano!
63% [10 Hlasy]

Ne!
Ne!
38% [6 Hlasy]

Hlasy: 16
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 28.02.15
Konec hlasování: 05.01.16

Archív anket


Spřátelené WEBY
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 717
Nejnovější člen: 7R7


Design by kajobert.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.