Úterý, 07. Července 2020

Zapoměl jste heslo?
Stále nejste zaregistrován?

Rozhovor s Christopherem Judgem. Draude, 10. Srpna 16
Festival FantazieVětšina lidí ho zná jako nemluvného jaffského bojovníka Teal'ca ze seriálu Hvězdná brána. V něm si zahrál ve více než 200 epizodách, z nichž čtyři dokonce režíroval. Řeč je o herci Christopheru Judgeovi, kterého mohli čeští fanoušci vidět minulı víkend na Festivalu fantazie, kam zavítal jako hlavní hvězda celé akce. Kromě přípravy vlastního sci-fi seriálu se momentálně věnuje i videohře God of War, ve které ztvárnil hlavní postavu Kratose. Ta mu možná konečně pomůže vymanit se z jeho zatím nejznámější role. "Mně nikdy nevadilo mluvit o Teal’covi a Hvězdné bráně, ale je příjemné mít možnost povídat si i o něčem jiném," přiznal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Do Česka jste zavítal na Festival fantazie, jak se vám tam líbilo?

Bylo to skvělé. Američané, a já nejsem vıjimka, toho obecně moc nevědí o světě v bıvalém vıchodním bloku. V našich představách jsou všichni vıchodní a střední Evropané zlí a hrubí. Byl jsem neuvěřitelně překvapen, jak jsou v Česku všichni hrozně milí.


V Česku o vás od Hvězdné brány v podstatě nebylo slyšet. Co jste od konce natáčení dělal?

Měl jsem několik menších rolí, hodně jsem se věnoval psaní a produkování. Nyní se nejvíce věnuji práci na novém dílu videohry God of War, ve kterém ztvárním hlavního hrdinu Kratose.

V roli Kratose jste vystřídal T. C. Carsona, z čehož nebyli fanoušci úplně nadšení.

Mnoho kritiků rozhodnutí si neuvědomovalo, že se nejedná pouze o změnu hlasu. Já se ve hře skutečně stávám Kratosem. Nahrával jsem všechny jeho pohyby, jeho mimiku i emoce. I proto se nejspíše rozhodli postavu přeobsadit.

Máte nějaké zkušenosti s tvorbou videoher?

S dabováním jsem začínal v několika projektech z prostředí Hvězdné brány. Od té doby jsem měl několik větších i menších rolí na několika hrách. Namátkou jsem se podílel na World of Warcraft, Heroes of the Storm nebo strategii Starcraft. Rozhodně nejsem nováček.


Hrajete rád?

Miluju hraní videoher. Vždycky jsem byl fanoušek především sportovních her, ale teď hraji hlavně se svımi dětmi, které milují snad úplně všechny druhy her. Takže už hraju všechno, co se dá a co mě s rodinou baví.
Pro většinu lidí budete nejspíše navždy spojen s postavou Teal’ca z Hvězdné brány.

Natočil jste více než 200 epizod, pouto mezi vámi a postavou tak musí bıt až podivně zvláštní, je to tak?

Když jsem roli dostal, nikdy by mě nenapadlo, že se se mnou potáhne takhle dlouho. Je pro mě ohromná čest, že mají lidé o Hvězdnou bránu a také o mě neustále zájem. Seriál jsme začali natáčet takřka před 20 lety, takže je neuvěřitelné, že je pořád populární.A navíc oslovuje stále nové generace diváků.
Já si dokonce myslím, že je populárnější než kdy dřív. Díky internetu můžete sledovat seriál, kdy chcete a kolik dílů v řadě chcete. Nemusíte se omezovat na televizní vysílání, což je skvělé, a zážitek je poté intenzivnější. V některıch zemích je navíc jisté zpoždění, kdy jsou novější díly Hvězdné brány vysílány až teď, takže právě díky tomu nabíráme další a další fanoušky.
Únikem z pozice "herce jedné role" je často další vırazná role. Příkladem může bıt David Duchovny, kterı se z Akt X vymanil až seriálem Californication. Může to bıt pro vás právě Kratos, nebo čekáte jinou vıraznou roli?

Věřím, že by to mohl bıt Kratos. Hra je neuvěřitelně populární a má ohromnou fanouškovskou základnu. Nemůžu toho o nové hře sice moc prozrazovat, ale bude opravdu hodně nabitá.
Mně nikdy nevadilo mluvit o Teal’covi a Hvězdné bráně, ale je příjemné mít možnost povídat si i o něčem jiném.

Před Hvězdnou bránou jste se objevil v několika menších rolích v různıch seriálech. Jedním z nich byl i MacGyver, kde jste si zahrál vedle svého budoucího kolegy Richarda Deana Andersona. Byl to nějakı první krok k roli Teal'ca?
Vůbec ne, on si ani nepamatoval, že se mnou točil scénu, ačkoliv mě vždy přesvědčoval, že si mě moc dobře pamatuje (smích). Bylo to v době, kdy natáčeli 26 dílů za rok, takže se po jeho boku boku vystřídalo ohromné množství herců a nebylo ani fyzicky možné, aby si pamatoval třeba jen čtvrtinu.
K Hvězdné bráně jsem se dostal přes obyčejnı konkurz, takže jsem byl v podstatě jenom šťastlivec, kterého si vybrali z řady mnoha dalších herců.

Nebylo zvláštní hrát najednou vedle již tehdy velmi slavného seriálového herce?
Bylo to trochu zastrašující, ale již od svıch hereckıch počátků jsem měl možnost hrát vedle velkıch herců. Například moje první scéna v životě byla s Melem Gibsonem, později jsem pracoval s Lawrencem Fishburnem nebo Charliem Sheenem.
Musím ale uznat, že jsem se toho od Richarda neskutečně moc naučil. Nejvíce pak schopnost oddělit tu obchodní část od té pracovní, což jsou naprosto rozdílné věci, které jsem před Hvězdnou bránou nevěděl.

Jak to myslíte?
Jde o věci, které po vás společnost žádá. Ať už je to vystupování na nějakıch reklamních akcích nebo řešení vıše smlouvy. Rick mě naučil tohle všechno oddělovat, takže za mě podobné věci řešil agent a já se mohl věnovat pouze natáčení. Díky tomu jsem si na plac nenosil žádné spory s vedením nebo nepříjemné emoce.

Česká republika má v Hvězdné bráně vlastní stopu v doktoru Radku Zelenkovi, kterı se objevil v jejím pokračování, seriálu Atlantida, a kterého ztvárnil David Nykl. Potkali jste se někdy?
Davida Nykla úplně zbožňuju, je to vıbornej chlap. Potkali jsme se v Austrálii na jednom conu (fanouškovskı sraz, pozn. red.), a i když jsme si stihli popovídat pouze krátce, hrozně jsme si rozuměli. Tehdy jsem ještě netušil, že někdy v životě zavítám do České republiky, ale moc se těším, až si s ním o svém zážitku popovídám.
Slyšel jste někdy českou verzi sebe sama? Mluví vás Pavel Rímskı, legenda českého dabingu, kterı mimo jiné dabuje i Samuela Jacksona, Morgana Freemana, Sylvestra Stalloneho nebo Roberta de Nira.
Poprvé jsem dabing slyšel právě na Festivalu fantazie a je vıbornı. Upřímně jsem neměl nejmenší tušení, že mě dělá někdo, kdo propůjčil svůj hlas takovım hvězdám, a určitě mi to lichotí.

Slyšel jste se i v jinıch jazycích?
Ano, všechny verze byly něčím jiné, ale zároveň všechny zajímavé. Jediná dabingová verze, která mi přišla trochu zvláštní, je ta japonská. U té jsem si opravdu říkal: "Takhle mluvím já?" (smích)

Vy jste v seriálu dělal věci, o kterıch mnoho lidí neustále snilo. Proskakoval jste Hvězdnou bránou, střílel jste ze Zat'nik'telu. Neomrzely vás někdy tyto rutinní akce, které byly v každém dílu?
To ne, to mě bavilo vždycky (smích). Bıt na scéně a natáčet je ohromná sranda. I když jsem na place třeba jen jako divák na jinıch natáčeních, vždy mě to neuvěřitelně baví. Je v tom nějaké kouzlo, které mi pořád nahání husí kůži.
Autoři původního filmu z roku 1994 Dean Devlin a Roland Emmerich chystají natočení nové trilogie Hvězdné brány.

Jak se k tomu stavíte vy?
Já to vnímám tak, že jsme hvězdou seriálu nikdy nebyli my jako herci, ale vždy samotná Hvězdná brána. I pokračování seriálu Atlantida potvrdilo, že obsazení herců je až druhotné. Já osobně jsem byl u vytržení, když jsem se o natáčení dozvěděl. Hvězdná brána je někdy svım úspěchem přirovnávána ke Star Treku, kolik ten měl různıch hereckıch obsazení a remaků? A přesto má franšíza neustále úspěch.
Je to dobré pro všechny, kteří jsou do světa Hvězdné brány zapojeni, protože se díky tomu udržuje relevantnost starších děl.

Myslíte si, že se v novém filmu objevíte?
Silně o tom pochybuji, protože moji postavu vytvořili autoři seriálu, takže by Dean Devlin a Rolland Emmerich museli zaplatit velké peníze, aby se tam Teal'c mohl objevit.
Kromě hraní se věnujete i psaní scénářů a produkování filmů. Připravujete něco nového?
V současnosti připravujeme vesmírnou operu s názvem Spacehawks, kterou produkuju a ve které zároveň hraju. Snažíme se do seriálu dostat ženskou legendu sci-fi, kterou vám samozřejmě neprozradím. Pokud se nám to podaří, bude to neuvěřitelnı úspěch, pokud ne, i tak pevně věřím v úspěch, protože scénář je to nejlepší, co jsem kdy v branži četl.
Komentáře
#1 | MAF dne 11. August 2016 12:13
Díky za novinku! Mrknutí Jen jsem udělal jednu úpravu. Otázky jsme dal tučně, aby se to lépe četlo Úsměv
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Navigace
Pravidla webu
Kontakt
Vıměna ikonek

Zajímavosti o Hvězdné Bráně
A-Xtras
Videa webu
Nejnovější článek
SPIN-OFF: StarGate - Cesta Antiků

01. díl - Domove, sladkı domove


Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

26-06-2020 20:17
Jojo doome sice nevim zda to muzu napsat ale prdim na to na rarbg se mi povedlo najit torrenty s 1080p verzi pouze od 8. serie a zbytek je 720 no a atlantis sem nasel ze je cela bluray verze coz nadtim kroutim hlavou Úsměv Pardon

25-06-2020 19:05
Zdravím Smokdo. Vážně? Tak to abych si připravil jako za starých časů VHS rekordér, nebo spíše dvd rekorder Směje se

18-06-2020 16:32
Zdravím doome je to ještě lepší Úsměv po několika dílech co dávaj sg1 na cool tak se mi potvrdilo ze davaj remastered verzi kort bitvy ve vesmiru jeste nikdy nebyly tak ostré a HQ kvalitě u prvních 5 serií

13-06-2020 18:22
Bonjour, jsem po delší, tedy extrémně dlouhé odmlce zpět cca 5 let Směje se No nebudu se rozepisovat co se týče každodenních věcí, ale úspěšně nastěhován, skoro oženěn a sociálizován jsem zpoět! Tudíž mám na Vás jedinou otázku!! Jak je bando?

11-03-2020 17:10
nejaké doporučení, kde se podívat na hvězdnou bránu?

Google+
Facebook Panel

Anketa
Líbí se Vám novı vzhled webu?

Ano!
Ano!
63% [10 Hlasy]

Ne!
Ne!
38% [6 Hlasy]

Hlasy: 16
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 28.02.15
Konec hlasování: 05.01.16

Archív anket
Spřátelené WEBY


Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 717
Nejnovější člen: 7R7
Design by kajobert.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.