Neděle, 21. Července 2019  
Postavy SG-1

Jonathan "Jack" O'Neill


Herec: Richard Dean Anderson

Hodnost: Plukovník USAF >>> Generál USAF

Služba: Velitel SG-1 >>> Velitel základny SGC >>> Planetární obrana Pentagon


Plukovník Jack O'Neill se narodil 20.října 1952 v Chicagu, stát Illinois. Sloužil u letectva ve speciálních jednotkách a patřil k elitě, která plnila přísně tajné úkoly. Operoval například ve Východním Německu, O'Neill byl zajat 4 měsíce v Iráckém vězení a díky této zkušenosti je dobrý velitel a voják.

Byl ženatý se Sarah a měli spolu syna Charlieho, ten se však nešťastnou náhodou zastřelil Jackovou pistolí. O'Neill se psychicky zhroutil. Chuť do života mu vrátil až Skaa'ra na Abydosu, Jack byl vybrán jako velitel první mise v programu SGC. Skaa'ra mu totiž velmi připomínal jeho syna Charlieho, a proto bylo pro něj další velkou ránou, když se stal Skaa'ra hostitelem Apophisova syna Klorela. Naštěstí mu však Tollánci a Noxové pomohli a vyjmuli mu z těla Klorela a Skaa'ra se stal znovu svobodným.

V jednom díle se stal Jaffou a dvakrát měl v mozku všechny vědomosti Antiků. Jednou byl hostitelem Tok'ry, který ho povedl, ale stalo se mu daleko více příhod...

Po tom co ho Generál Hammond povýšil na generála, byl jmenován novým velitelem SGC. Na začátku 9. řady byl povýšen znova, kdy odešel do Pentagonu, kde nahradil Generála Hammonda. V 9. a 10. řadě SG-1 se proto objevil asi jenom 3x. Větší roli měl pak ve filmu Stargate: Continuum Párkrát se objevil v seriálu Stargate Atlantis a Stargate Universe.
Dr. Samantha Carterová


Herečka: Amanda Tapping

Hodnost: Major USAF >>> Podplukovník USAF >>> Plukovník USAF

Služba:Člen týmu SG1, Astrofyzička >>> Velitelka Atlantidy>>> Návrat k SG-1>>> Velitelka lodi Generál Hammond


Plukovník Samantha Carterová je astrofyzička, která je expert na Hvězdnou Bránu a ostatní mimozemské technologie. Během mise na Abydos zůstala na Zemi, aby mohla nadále zkoumat prozkoumala. Carterová si jako první myslela, že existuje celá síť bran, a právě tuto teorii ji potvrdila Abydosská mise.

Po znovuotevření projektu se stala členkou SG1.

Je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a její otec je Generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.

Sam také strávila jeden rok velala expedici Atlantis (4.série SGA), kde zastoupila Dr. Elizabeth Weirovou, ale po roce jí IOA nahradilo Richardem Woolseym. Po opuštění Atlantis pokračovala jako členka SG-1. Později se stala velitelkou lodi generál George Hammond.
Dr. Daniel Jackson


Herec: Michael Shanks

Hodnost: Civilista

Kvalifikace: Archeolog, Anthropolog, Egyptolog, Lingvista

Služba:Člen týmu SG1

Dr. Daniel Jackson byl členem prvního týmu, který se vydal bránou na Abydos. Daniel je úspěšným historikem, který se specializuje na starověké kultury, zvláště pak na Egypt. Mluví plynně 23 jazyky včetně Staroegyptštiny. Podařilo se mu rozluštit symboly na desce, které se našly v Gíze při objevu brány, a díky tomu se podařilo bránu poprvé otevřít. Po skončení mise a zabití Ra zůstal na Abydosu, aby mohl zkoumat tuto staroegyptskou kulturu a také kvůli své manželce Sha'ri. Na planetě se mu podařilo najít místnost, ve které bylo spoustu adres Hvězdných bran. Hlavně díky němu se tedy mohl rozjet program SGC.

Daniel na začátku seriálu pátrá po skutečné historii Egypta (Goa'uldští bohové) a hledá také svou manželku z Abydosu, Sha'ri, kterou mu vzal Apophis, jako hostitelku pro svou královnu, která později zemřela, protože Teal'c byl nucen vystřelit ze své zbraně a zachránit Daniela.

Po té Daniel uvažoval o odchodu z SGC, ale na konec zůstal a stal se odborníkem na Antiky. Daniel se také 2x povznesl, když zemřel, ale nakonec se vrátil zpět mezi lidi.V prvním díle Stargate Atlantis objevil Atlantidu a díky němu mohla být vyslaná expedice.  V 10. sérii měl v sobě vědomí antika Merlina a stal se taky Orájským Převorem. Díky všem těchto zkušenostem významně napomohl k porážce Orájů tím, že objevil a zprovoznil Archu pravdy.
Teal'c


Herec: Christopher Judge

Hodnost:  Jaffa

Služba: První muž Apophise>>>Člen týmu SG-1


Teal'c je Jaffa a sloužil dříve Goa'uldovi Apophisovi. Po výcviku s Bra'tacem, který ho i naučil, že jsou Goa'uldi falešní bohové, se stal Apophisovým první mužem. Byl jím dokud se neobjevila SG1, O'Neillovi totiž uvěřil, že je ten, kdo může Goa'uldy porazit a tak obrátil svou zbraň proti hadím strážím. Tím začíná jeho příběh u SG1. Od té doby je pro Goa'uldy Zrádcem.

Jako Jaffa v sobě nosí Goa'uldi larvu, díky které je stále zdraví a má dlouhý život. Později začal užívat látku Tretonin díky, které nepotřebuje Goa'ldí larvu. Teal'ca velice mrzi všechny události, kterým byl svědkem pod Apophisovým velením. Později se mu podařilo vytvořit národ svobodných Jaffů a opustil SGC.

Po tom co začali ohrožovat galaxii Orájové, se vrátil k týmu SG-1, aby zastavil Orájskou invazi do galaxie. To se mu společně s týmem SG-1 povedlo.

Má syna Rya'ca a ženu Dry'auc. Rya'ca jednou unesl Apophis a vymyl mu mozek a měl zničit Zem speciální jedovatou látku, kterou měl ve falešných zubech. V tom mu bylo zabráněno a výstřelem ze zat'nik'atelu se mu vrátili pravé vzpomínky. Teal'c pak svou rodinu ukryl na planetu Země Světla, když Dry'auc zemřela začal Rya'c cestoval s Teal'covým velkým přítelem a bývalým učitelem Bra'tacem.
Jonas Quinn


Herec: Corin Nemec

Hodnost:Civilista z jiné planety

Služba: Člen týmu SG1, náhrada ze zesnulého Daniela Jacksona


Jonas Quinn se stal členem SG1 po Danielově smrti. On jako jediný ze své planety věří, že havárie Naqadriového reaktoru nebyla chybou Daniela, ale místních vědců. Proto utekl ze své planety na Zem.

Jonas se stal členem SG1, chce svým působením v týmu odčinit smrt Daniela. Jonas má schopnost rychlého učení, díky tomu již několikrát týmu SG1 pomohl.

Po návratu Daniela Jacksona, který byl Antiky seslán zpět mezi lidi, když několikrát porušil jejich pravidla, odešel Jonas zpět na svou domovskou planetu.
Cameron Mitchell


Herec:Ben Browder

Hodnost: Podplukovník USAF >>> Plukovník USAF

Služba: Pilot F-302 >>> Velitel SG-1


Cameron Mitchell byl původně pilotem stíhaček typu F302. Stal se hrdinou vzdušného souboje z Antarktidy, když Zemi napadli Goa'uldi. Generál O'Neill mu dal poté vybrat místo, kde chce sloužit. On si vybral SG-1.

Generál Landry mu později sdělí, že má být přímo velitelem SG1. Bohužel vzápětí zjišťuje, že v týmu nikdo nezůstal - Podplukovník Carterová odešla do oblasti 51, Dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c odešel na Dakaru, na planetu svobodných Jaffů.

Mitchell se, ale nevzdal a s příchodem Valy Mal Doran, která tvrdí, že ví kde je na Zemi ukrytý Antický poklad, a s novou hrozbou Ori se znovu zformuje starý tým SG1 ve složení: Mitchell, Carterová, Jackson, Teal'c a Vala Mal Doran.
Vala Mal Doran


Herečka: Claudia Black

Hodnost: Žádná

Kvalifikace: Zlodějka

Služba:Zlodějka>>> Člen týmu SG1

Vala Mal Doran byla svobodným člověkem, který žil na své domovské planetě. Později byla Goa'uldy vybrána jako hostitelka goa'ulda Qetesh.

O postavení Qetesh mezi vládci soustavy se toho moc neví, dá se však vystopovat její spojenectví s jiným vládcem - Athénou. Podle jejích slov byla Quetesh velmi inteligentní a prohnaná i na poměry ostatních goa'uldů. Podařilo se jí využít Athéniny slabosti a spojila se s ní ve víře, že společně najdou antický Clava thessara infinitas - Klíč k nekonečnému bohatství.

Clava thessara infinitas byl nejspíš poklad antických vědomostí, zbraní a technologií, o kterých se v seriálu zmiňovali Simmons, Meybourne a organizace NID; nebyl však nikdy vypátrán (pravděpodobně další ze ztracených pokladů Antiků). Nicméně nějakou dobu po zradě Athény se Tok'rům podařilo Qetesh zajmout a úspěšně ji vyjmout z hostitelky. Vala tak získala kontrolu nad svým tělem, potlačené vzpomínky a vědomosti a samozřejmě také znalosti a schopnosti ovládání goa'uldských technologií.

Poté se nejspíš rozhodla, že po zkušenostech s vládci soustavy se přidá k organizaci pašeráků a žoldáků, kteří se v galaxii vyskytovali. Vala se specializovala na přechovávání a obchodování s cennými předměty, později se zaměřila na krádeže lodí, které prodávala Luciánské alianci za zbraňový naquadah (aliance v té době neměla takový vliv, kvůli dominanci vládců soustavy). Po pádu Goa'uldů obchodovala s nejcennějšími předměty. Když vládci soustavy padli a byli opuštěni svými Jaffy i následovníky, začali překupníkům a pašerákům rozprodávat artefakty ze svých ohromných sbírek, aby si udrželi životní styl, na který si za poslední století tak zvykli. Tak se k Vale dostal i záznam o pokladu v anglickém Glastonburry.
Když se Vala Mal Doran poprvé dostala do SGC, byla bezohlednou zlodějkou a lhářkou, ale v období dvou let se její osobnost výrazně změnila. Stala se jedinečným přínosem pro SGC a je váženým členem týmu SG-1.
Generál Hammond


Herec: Don S. Davis

Hodnost: Generál Major USAF >>> Generál Poručík

Služba: Velitel základny SGC >>> Planetární obrana Pentagon


Generál Hammond byl převelen na projekt hvězdné brány poté, co se myslelo, že hvězdná brána už nikam nevede, projekt byl přerušen a většina osazenstva byla odvelena jinam. Potom, co z nepoužívané Hvězdné brány vnikl do komplexu v Cheyennské hoře Apophis a zabil několik vojáků amerického letectva Hammond povolal plukovníka O'Neilla zpět do služby a sestavil tým SG-1. Přestože O'Neill si nejdříve generála neoblíbil, a to především díky jeho úmyslu poslat atomovou bombu na Abydos, již během prvních operací rozpoznal generálovu moudrost a později se stali přáteli.

Generál naprosto důvěřoval všem svým podřízeným a vždy je podporoval v řešení jejich problémů. Stejně tak veškeré osazenstvo základny nedalo na generála Hammonda dopustit a při pokusech NID o převzetí kontroly nad SGC prostřednictvím nového velícího důstojníka se vždy postaralo o jeho bezpečné navrácení do funkce. Jeho dvě vnučky NID použila k jeho vydírání. Hodně mu záleží na týmu SG1 a je schopen vyslat veškeré týmy na jeho záchranu. Dokáže také vyburcovat morálku celé základny a všichni jsou schopni jít dobrovolně i na sebevražednou misi, pokud by si to Hammond přál. To jsme mohli vidět, při několika záchranných akcích. Když nebyla jiná možnost, vydal se sám bránou na Chulak, aby se přidal k Teal'covi při pátrání po SG1, když prezident zakázal Hammondovi vyslat záchranné jednotky. Před útokem goa'ulda Anubise na Zemi byl odvolán z funkce a převelen do Pentagonu. Na jeho místo nastoupila doktorka Dr. Elizabeth Weirová. Ta se později přidala k expedici Atlantis a SGC začal velet generál Jack O'Neill.

Hammond měl odejít do důchodu, avšak bylo mu svěřeno velení obrany Země. Později se stal velitelem Prométhea při letu na Atlantis, avšak kvůli incidentu při cestě se vrátil zpět na Zemi. V 9. řadě SG1 odešel nadobro do důchodu a v Pentagonu ho nahradil Jack O'Neill. Naposled se objevil v 9. řadě seriálu bez uniformy, kdy se po zemi šířil Převorský mor. Generál Hammond zemřel na infarkt (mimo scénu). Na jeho počest byla loď USS Phoenix přejmenována na USS George Hammond.

Navigace
Pravidla webu
Kontakt
Výměna ikonek

Zajímavosti o Hvězdné Bráně
A-Xtras
Videa webu


Nejnovější článek
SPIN-OFF: StarGate - Cesta Antiků

01. díl - Domove, sladký domove
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

11-11-2018 21:50
Taky už je to spousta let Mrknutí

10-11-2018 21:16
Jo mrknul jsem se na Tvůj účet na Twittru Úsměv pěkně jses změnil od posledka co jsme si dali spicha na Flóře Šklebící se Šklebící se Šklebící se.

10-11-2018 21:08
Jaké hmmm???!!! Cool Naštvaný Šklebící se

10-11-2018 09:11
Hmmm Naštvaný

03-11-2018 21:34
Byl jsem se tu juknout a pak po sléze vyjuknout či zajuknout Šklebící se.Google+


Facebook PanelAnketa
Líbí se Vám nový vzhled webu?

Ano!
Ano!
63% [10 Hlasy]

Ne!
Ne!
38% [6 Hlasy]

Hlasy: 16
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 28.02.15
Konec hlasování: 05.01.16

Archív anket


Spřátelené WEBY
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 717
Nejnovější člen: 7R7


Design by kajobert.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.