Neděle, 21. Července 2019  
Postavy SGA

Torri Higginson jako Elizabeth Weirová

Narodila se v Ontariu. V osmnácti se přestěhovala do Anglie jako žák Patsy Rodenburga. Díky těmto zkušenostem se skvěle uvedla do světa herectví a o rok později se vrátila do Londýna studovat herectví na Guildhall College of Music and Drama. V době, kdy žila v Los Angeles, si osvojila opuštěného voříška, kterého pojmenovala "Paloma Sedgewick Saddie Street" nebo krátce "Sedge". Ten byl motivem pro založení mezinárodní charitativní organizece "A Smile", která využívá pouta mezi člověkěm a zvířetem jako terapeutický nástroj pro pomoc pacientům k uzdravení z mnoha rozličných druhů tělesných, fyziologických a duševních poruch. Ona a Sedge navštěvovali pravidelně pacienty nejméně jedenkrát týdně. Také byla mnohokrát dobrovolníkem na "Food On Foot" víkendech, nekomerční organizaci poskytující chudým a bezdomovcům v Los Angeles jídlo, oblečení a další nezbytnou pomoc. V seriálu Stargate: Atlantis hraje doktorku Elizabeth Weir, terá se poprvé dozvěděla o programu Stargate, když byl odvolán generál Hammond, jemuž bylo později svěřeno velení nad lodí Prométheus. Vybral si ji sám senátor Kinsey, protože si myslel, že jako diplomatka, která nemá ráda armádu, mu půjde na ruku. Ovšem doktorka ho nepříjemně překvapila, když dokázala sama na dálku velet obraně nad Antarktidou, kde byla tou dobou SG1 a kam se chtěl dostat Anubis, protože to je místo, kde měli Antikové kdysi základnu. Potom, co se Země dokázala ubránit, byla pověřena velením právě v Antarktidě. Když Daniel Jackson objevil město Atlantis, byla vybrána jako velící expedice.
Joe Flanigan jako John Sheppard

Herec známý hlavně ze seriálu STARGATE: ATLANTIS se narodil 5. ledna 1967 v Los Angeles, ale od šesti let vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství. Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Ojai v Kalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry „A Streetcar Named Desire“. Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře „Coriolanus.“ Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joe-a zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joe-a dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském „Neighborhood Playhouse“. První herecká zkušenost byla v reklamě. V roce 1994 dostal svou první „opravdovou“ roli v miniserii NBC RODINNÉ ALBUM. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu "SISTERS" a objevil se i v seriálu "FIRST MONDAY". Dále hrál epizodní role v seriálech "BIRDS OF PREY", "JUDGING AMY" a stejně tak v "MURPHY BROWN", kde si zahrál Murphyina obdivovatele Scotta. Flanigan také opakovaně hrál v seriálech "PROVIDENCE", "CUPID" a "DAWSONŮV SVĚT". Také hrál hlavní role v počtu televizních pilotech včetně THE PRECINCT, SHERMAN´S MARCH, THE FORCE, MAN-MADE, CLUB PRADISE a 111 GRAMERCY PARK. Joe nesnáší plavby lodí – toho se týká i jeho nejhorší noční můra – uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sérii tohoto sci-fi seriálu.
David Hewlett jako Meredith Rodney McKay

David Ian Hewlett se narodil 18.dubna 1968 v Anglickém městě Redhill a vyrůstal v Kanadě. začal jako seriálový herec v seriálech "Traders" a "Kung Fu: The Legend Continues" a svoji první hvězdnou roli si zahrál ve filmu "Cube" (Kostka). Vlastní firmu Darkyl Media, která se zaobírá internetovým designem. Založil filmařskou internetovou komunitu Fusefilm.com Hewlett dostal svůj první počítač když mu bylo zhruba 15 let a stal se z něj, podle vlastních slov, "počítačový blázen". V čase studia střední školy začal hereckou kariéru hvězdným hereckým počinem ve studentských filmových pracích Vincenza Nataliho, který například natočil film Kostka. na školu se vykašlal v posledním ročníku, aby se mohl věnovat herectví a počítačům. zahrál si v mnohých nízko-rozpočtových hororech a například hostoval v mnohých televizních seriálech. V roce 1999 si zahrál Granta Janskeho ve filmu "Traders", který už patří mezi jednu z významnějších rolí. V roce 2001 se přestěhoval do Los Angeles také se svojí manželkou Soo Garay kvůli lepším hereckým příležitostem. V roce 2004 se rozvedli. Hewlett je oduševnělým fanouškem sci-fi a je známý svým výrokem, že do tohoto žánru se zamiloval díky televiznímu seriálu "Doctor Who" (televizní seriál z dílny BBC, který se dostal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle běžící seriál), kde byl doktor Tom Baker jeho nejoblíbenější postavou. už jako děcko, ještě když žil s rodiči v Anglii, natočil s kamarádi sci-fi film na 8 mm kameru, Sny se mu více méně změnili ve skutečnost, když dostal roli v seriálu Stargate SG-1, kde si v třetí sérii zahrál malou roličku experta na hvězdnou bránu Rodneyho McKaye. Tato role nakonec přerostla do jeho hvězdné role v seriálu Stargate Atlantis. Kvůli natáčení seriálu Stargate Atlantis v kanadském Vancouveru Hewlett nyní žije ve Washingtonu blízko kanadských hranic, spolu se svojí snoubenkou Jane Loughman. Zasnoubení oznámili ve svém blogu 5. ledna 2007. Pár si spolu užívá s jejich psem rottweirelským gulášem Marsem, kterého si adoptovali z útulku. Mars si zahrál dokonce hlavní úlohu v nezávislém filmu „A Dog's Breakfast“. Je to černá komedie.
Rainbow Sun Francks jako Aiden Ford

Ve věku 24let již nahromadil působivý seznam úspěchů ve světě hraní a hudby. Syn slavného kanadského herce/hudebníka/umělce a aktivisty dona Franckse a bratr zpěvačky/herečky Cree Summer, debutoval ve čtyřech letech v dětském seriálu "Sesame Street". Již v raném věku založil svou první hudební skupinu Dynasty a hrál ve westernové mini-sérii "Black Fox" spolu s Christopherem Reevem a Tony Toddem. Po celý svůj život se nadšeně zajímá o hudbu, hrál na flétnu, pozoun a psal. Největší slávu mu přináší seriál Stargate Atlantis, kde hraje poručíka Aidena Forda, nadšeného mladého důstojníka, který se po Sheppardovi stane druhým nejdůležitějším velitelem.
Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan

Rachel Zawadi Luttrell se narodila v Tanzánii v Jižní Africe, avšak už v pěti letech emigrovala do Kanady. Její otec je Američan, matka pochází z Tanzánie a Rachel je jednou z jejich 4 dcer. Studovala balet na prestižní Ruské akademii klasického baletu a také se učila hrát na piano na Královské hudební konzervatoři. Rachel byla vychovávána v hudební rodině. Její otec, přední člen kritiky obdivovaného Mendelshonova sboru, trénoval Rachelin sopránový hlas. Tato výchova ji vedla k střídavé trojí kariéře tanečnice, herečky a zpěvačky. Jejím divadelním debutem byla hra Miss Saigon. V televizi začínala v několika krátkometrážních počinech. První vetší rolí byla postava Lisette ve filmu Ztracené ideály. Zahrála si také několik vedlejších rolí ve filmech Impostor: Živá zbraň a Everyday Use. V roce 2004 získala roli Teyly Emmagan ve sci-fi seriálu Stargate: Atlantis. Díky postavě Teyly se zapsala do vědomí mnoha jeho fanoušků.
Jason Momoa jako Ronon Dex

Joseph Jason Namakaeha Momoa se narodil 1. srpna 1979 v Honolulu na Hawaii. Později vyrůstal v Iowě. Měří 1,93 m a má havajsko-kavkazský původ. V roce 1998 se vrátil na Hawaii a začal pracovat v oblasti modelingu. O rok později vyhrál Havajskou Miss roku. V roce 2007 se mu narodila dcerka Lola Iolani Momoa s Lisou Bonet. Hrál Jasona v seriálu Pobřežní Hlídka, Frankieho v North Shore, avšak neznámnější je díky seriálů Hvězdná Brána Atlantida, kde od třetí série hraje mimozemšťana Ronona Dexe z planety Sateda.
Paul McGillion jako dr. Carson Beckett

Paul McGillion se narodil 5. ledna 1969 v Paisley ve Skotsku jako šestý ze sedmi dětí. Když mu byli dva roky, přestěhovala se jeho rodina do Kanady, kde žije dodnes. Během svého studia vystupoval v divadle. Zajímá se o různé sporty jako je např. freestyle, nebo wrestling champion. Paul však také věří v Lochnesskou příšeru, rád popíjí čaj, sleduje slunce,zamiloval si čokoládu a jeho oblíbená barva je modrá.Jewel Staite jako Dr. Jennifer Kellerová


Robert Picardo jako Richard Woolsey


Mitch Pileggi jako Col. Steven CaldwellNavigace
Pravidla webu
Kontakt
Výměna ikonek

Zajímavosti o Hvězdné Bráně
A-Xtras
Videa webu


Nejnovější článek
SPIN-OFF: StarGate - Cesta Antiků

01. díl - Domove, sladký domove
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

11-11-2018 21:50
Taky už je to spousta let Mrknutí

10-11-2018 21:16
Jo mrknul jsem se na Tvůj účet na Twittru Úsměv pěkně jses změnil od posledka co jsme si dali spicha na Flóře Šklebící se Šklebící se Šklebící se.

10-11-2018 21:08
Jaké hmmm???!!! Cool Naštvaný Šklebící se

10-11-2018 09:11
Hmmm Naštvaný

03-11-2018 21:34
Byl jsem se tu juknout a pak po sléze vyjuknout či zajuknout Šklebící se.Google+


Facebook PanelAnketa
Líbí se Vám nový vzhled webu?

Ano!
Ano!
63% [10 Hlasy]

Ne!
Ne!
38% [6 Hlasy]

Hlasy: 16
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 28.02.15
Konec hlasování: 05.01.16

Archív anket


Spřátelené WEBY
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 717
Nejnovější člen: 7R7


Design by kajobert.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.